Деклинација речи PREPARAATTI - Фински
Singular
preparaattia
partitive
preparaatin
genitive
preparaatissa
inessive
preparaatista
elative
preparaattiin
illative
preparaatilla
adessive
preparaatilta
ablative
preparaatille
allative
preparaattina
essive
preparaatiksi
translative
preparaatitta
abessive
Прикажи више
Plural
preparaatit
nominative
preparaatteja
partitive
preparaattien
genitive
preparaatit
accusative
preparaateissa
inessive
preparaateista
elative
preparaatteihin
illative
preparaateilla
adessive
preparaateilta
ablative
preparaateille
allative
preparaatteina
essive
preparaateiksi
translative
preparaateitta
abessive
preparaatein
instructive
preparaatteineni
comitative
Прикажи више