Деклинација речи ПАТОГЕНЕТИЧЕСКИЙ - Руски
Full forms
Masculine singular
(кто/что?) патогенетический
nomn
(кого/чего?) патогенетического
gent
(кому/чему?) патогенетическому
datv
(кого?) патогенетического
accs
(кем/чем?) патогенетическим
ablt
(о ком/о чём?) патогенетическом
loct
Neutral singular
(чего?) патогенетического
gent
(чему?) патогенетическому
datv
(чем?) патогенетическим
ablt
(о чём?) патогенетическом
loct
Plural
(кто/что?) патогенетические
nomn
(кому/чему?) патогенетическим
datv
(кем/чем?) патогенетическими
ablt