Деклинација речи ТЭЕН
- Руски
Full forms
Masculine singular
(кто/что?)
Тэен
nomn
nomn
(кого/чего?)
Тэен
gent
gent
(кому/чему?)
Тэен
datv
datv
(кого/что?)
Тэен
accs
accs
(кем/чем?)
Тэен
ablt
ablt
(о ком/о чём?)
Тэен
loct
loct
Feminine singular
(кто/что?)
Тэен
nomn
nomn
(кого/чего?)
Тэен
gent
gent
(кому/чему?)
Тэен
datv
datv
(кого/что?)
Тэен
accs
accs
(кем/чем?)
Тэен
ablt
ablt
(о ком/о чём?)
Тэен
loct
loct
Neutral singular
(что?)
Тэен
nomn
nomn
(чего?)
Тэен
gent
gent
(чему?)
Тэен
datv
datv
(что?)
Тэен
accs
accs
(чем?)
Тэен
ablt
ablt
(о чём?)
Тэен
loct
loct
Plural
(кто/что?)
Тэен
nomn
nomn
(кого/чего?)
Тэен
gent
gent
(кому/чему?)
Тэен
datv
datv
(кого/что?)
Тэен
accs
accs
(кем/чем?)
Тэен
ablt
ablt
(о ком/о чём?)
Тэен
loct
loct