Деклинација речи HYSTEERIKKO - Фински
Singular
hysteerikko
nominative
hysteerikkoa
partitive
hysteerikon
genitive
hysteerikko
accusative
hysteerikossa
inessive
hysteerikosta
elative
hysteerikkoon
illative
hysteerikolla
adessive
hysteerikolta
ablative
hysteerikolle
allative
hysteerikkona
essive
hysteerikoksi
translative
hysteerikotta
abessive
Прикажи више
Plural
hysteerikot
nominative
hysteerikkoja
partitive
hysteerikkojen
genitive
hysteerikot
accusative
hysteerikoissa
inessive
hysteerikoista
elative
hysteerikkoihin
illative
hysteerikoilla
adessive
hysteerikoilta
ablative
hysteerikoille
allative
hysteerikkoina
essive
hysteerikoiksi
translative
hysteerikoitta
abessive
hysteerikoin
instructive
hysteerikkoineni
comitative
Прикажи више

Глаголи повезани са речју