Conjugaison du verbe RECERTIFICAT - Roumain
Indicativ
eu recertific
sing., 1
tu recertifici
sing., 2
el/ea recertifică
sing., 3
noi recertificăm
pl., 1
voi recertificaţi
pl., 2
ei/ele recertifică
pl., 3
eu recertificam
sing., 1
tu recertificai
sing., 2
el/ea recertifica
sing., 3
noi recertificam
pl., 1
voi recertificaţi
pl., 2
ei/ele recertificau
pl., 3
eu amrecertificat
sing., 1
tu airecertificat
sing., 2
el/eaarecertificat
sing., 3
noi amrecertificat
pl., 1
voi aţirecertificat
pl., 2
ei/ele aurecertificat
pl., 3
eu recertificai
sing., 1
tu recertificași
sing., 2
el/ea recertifică
sing., 3
noi recertificarăm
pl., 1
voi recertificarăţi
pl., 2
ei/ele recertificară
pl., 3
eu recertificasem
sing., 1
tu recertificaseși
sing., 2
el/ea recertificase
sing., 3
noi recertificaserăm
pl., 1
voi recertificaserăţi
pl., 2
ei/ele recertificaseră
pl., 3
eu voirecertifica
sing., 1
tu veirecertifica
sing., 2
el/ea varecertifica
sing., 3
noi vomrecertifica
pl., 1
voi veţirecertifica
pl., 2
ei/ele vorrecertifica
pl., 3
eu voi firecertificat
sing., 1
tu vei firecertificat
sing., 2
el/ea va firecertificat
sing., 3
noi vom firecertificat
pl., 1
voi veţi firecertificat
pl., 2
ei/ele vor firecertificat
pl., 3
eu o sărecertific
sing., 1
tu o sărecertifici
sing., 2
el/ea o sărecertifice
sing., 3
noi o sărecertificăm
pl., 1
voi o sărecertificaţi
pl., 2
ei/ele o sărecertifice
pl., 3
eu am sărecertific
sing., 1
tu ai sărecertifici
sing., 2
el/ea are sărecertifice
sing., 3
noi avem sărecertificăm
pl., 1
voi aveţi sărecertificaţi
pl., 2
ei/ele au sărecertifice
pl., 3
Conjunctiv
eu sărecertific
sing., 1
tu sărecertifici
sing., 2
el/ea sărecertifice
sing., 3
noi sărecertificăm
pl., 1
voi sărecertificaţi
pl., 2
ei/ele sărecertifice
pl., 3
eu să firecertificat
sing., 1
tu să firecertificat
sing., 2
el/ea să firecertificat
sing., 3
noi să firecertificat
pl., 1
voi să firecertificat
pl., 2
ei/ele să firecertificat
pl., 3
Condițional
eu aşrecertifica
sing., 1
tu airecertifica
sing., 2
el/ea arrecertifica
sing., 3
noi amrecertifica
pl., 1
voi aţirecertifica
pl., 2
ei/ele arrecertifica
pl., 3
eu aş firecertificat
sing., 1
tu ai firecertificat
sing., 2
el/ea ar firecertificat
sing., 3
noi am firecertificat
pl., 1
voi aţi firecertificat
pl., 2
ei/ele ar firecertificat
pl., 3
Imperativ
Imperativ afirmativ
recertifică
sing., 2
recertificaţi
pl., 2
Imperativ negativ
nu recertifica
sing., 2
nu recertificaţi
pl., 2