Conjugarea verbului ELGOIBAR - Spaniolă

billere benejacq
Infinitivo
Participo pasado
elgoibado
Gerundio
elgoibando

Indicativo
yo elgoibo
sing., 1
elgoibas
sing., 2
él/ella elgoiba
sing., 3
nosotros elgoibamos
pl., 1
vosotros elgoibáis
pl., 2
ellos/ellas elgoiban
pl., 3
yo elgoibaba
sing., 1
elgoibabas
sing., 2
él/ella elgoibaba
sing., 3
nosotros elgoibábamos
pl., 1
vosotros elgoibabais
pl., 2
ellos/ellas elgoibaban
pl., 3
yo elgoibé
sing., 1
elgoibaste
sing., 2
él/ella elgoibó
sing., 3
nosotros elgoibamos
pl., 1
vosotros elgoibasteis
pl., 2
ellos/ellas elgoibaron
pl., 3
yo heelgoibado
sing., 1
haselgoibado
sing., 2
él/ella haelgoibado
sing., 3
nosotros hemoselgoibado
pl., 1
vosotros habéiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hanelgoibado
pl., 3
yo habíaelgoibado
sing., 1
habíaselgoibado
sing., 2
él/ella habíaelgoibado
sing., 3
nosotros habíamoselgoibado
pl., 1
vosotros habíaiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas habíanelgoibado
pl., 3
yo hubeelgoibado
sing., 1
hubisteelgoibado
sing., 2
él/ella huboelgoibado
sing., 3
nosotros hubimoselgoibado
pl., 1
vosotros hubisteiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hubieronelgoibado
pl., 3
yo elgoibaré
sing., 1
elgoibarás
sing., 2
él/ella elgoibará
sing., 3
nosotros elgoibaremos
pl., 1
vosotros elgoibaréis
pl., 2
ellos/ellas elgoibarán
pl., 3
yo habréelgoibado
sing., 1
habráselgoibado
sing., 2
él/ella habráelgoibado
sing., 3
nosotros habremoselgoibado
pl., 1
vosotros habréiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas habránelgoibado
pl., 3

Condicional
yo elgoibaría
sing., 1
elgoibarías
sing., 2
él/ella elgoibaría
sing., 3
nosotros elgoibaríamos
pl., 1
vosotros elgoibaríais
pl., 2
ellos/ellas elgoibarían
pl., 3
yo habríaelgoibado
sing., 1
habríaselgoibado
sing., 2
él/ella habríaelgoibado
sing., 3
nosotros habríamoselgoibado
pl., 1
vosotros habríaiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas habríanelgoibado
pl., 3

Subjuntivo
yo elgoibe
sing., 1
elgoibes
sing., 2
él/ella elgoibe
sing., 3
nosotros elgoibemos
pl., 1
vosotros elgoibéis
pl., 2
ellos/ellas elgoiben
pl., 3
yo elgoibara
sing., 1
elgoibaras
sing., 2
él/ella elgoibara
sing., 3
nosotros elgoibáramos
pl., 1
vosotros elgoibarais
pl., 2
ellos/ellas elgoibaran
pl., 3
yo elgoibase
sing., 1
elgoibases
sing., 2
él/ella elgoibase
sing., 3
nosotros elgoibásemos
pl., 1
vosotros elgoibaseis
pl., 2
ellos/ellas elgoibasen
pl., 3
yo hayaelgoibado
sing., 1
hayaselgoibado
sing., 2
él/ella hayaelgoibado
sing., 3
nosotros hayamoselgoibado
pl., 1
vosotros hayáiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hayanelgoibado
pl., 3
yo hubieraelgoibado
sing., 1
hubieraselgoibado
sing., 2
él/ella hubieraelgoibado
sing., 3
nosotros hubiéramoselgoibado
pl., 1
vosotros hubieraiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hubieranelgoibado
pl., 3
yo hubieseelgoibado
sing., 1
hubieseselgoibado
sing., 2
él/ella hubieseelgoibado
sing., 3
nosotros hubiésemoselgoibado
pl., 1
vosotros hubieseiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hubiesenelgoibado
pl., 3
Subjuntivo futuro imperfecto
yo elgoibare
sing., 1
elgoibares
sing., 2
él/ella elgoibare
sing., 3
nosotros elgoibáremos
pl., 1
vosotros elgoibareis
pl., 2
ellos/ellas elgoibaren
pl., 3
Subjuntivo futuro perfecto
yo hubiereelgoibado
sing., 1
hubiereselgoibado
sing., 2
él/ella hubiereelgoibado
sing., 3
nosotros hubiéremoselgoibado
pl., 1
vosotros hubiereiselgoibado
pl., 2
ellos/ellas hubierenelgoibado
pl., 3

Imperativo
Imperativo afirmativo
elgoiba
sing., 2
elgoibe
sing., 3
elgoibemos
pl., 1
elgoibad
pl., 2
elgoiben
pl., 3
Imperativo negativo
no elgoibes
sing., 2
no elgoibe
sing., 3
no elgoibemos
pl., 1
no elgoibéis
pl., 2
no elgoiben
pl., 3

Căutați prin scrisoare

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z