Conjugation of the verb DEMONIZA - Romanian

Infinitiv
a demoniza
Participiu
Gerunziu
demonizând

Indicativ
eu demonizez
sing., 1
tu demonizezi
sing., 2
el/ea demonizează
sing., 3
noi demonizăm
pl., 1
voi demonizaţi
pl., 2
ei/ele demonizează
pl., 3
eu demonizam
sing., 1
tu demonizai
sing., 2
el/ea demoniza
sing., 3
noi demonizam
pl., 1
voi demonizaţi
pl., 2
ei/ele demonizau
pl., 3
eu amdemonizat
sing., 1
tu aidemonizat
sing., 2
el/eaademonizat
sing., 3
noi amdemonizat
pl., 1
voi aţidemonizat
pl., 2
ei/ele audemonizat
pl., 3
eu demonizai
sing., 1
tu demonizași
sing., 2
el/ea demoniză
sing., 3
noi demonizarăm
pl., 1
voi demonizarăţi
pl., 2
ei/ele demonizară
pl., 3
eu demonizasem
sing., 1
tu demonizaseși
sing., 2
el/ea demonizase
sing., 3
noi demonizaserăm
pl., 1
voi demonizaserăţi
pl., 2
ei/ele demonizaseră
pl., 3
eu voidemoniza
sing., 1
tu veidemoniza
sing., 2
el/ea vademoniza
sing., 3
noi vomdemoniza
pl., 1
voi veţidemoniza
pl., 2
ei/ele vordemoniza
pl., 3
eu voi fidemonizat
sing., 1
tu vei fidemonizat
sing., 2
el/ea va fidemonizat
sing., 3
noi vom fidemonizat
pl., 1
voi veţi fidemonizat
pl., 2
ei/ele vor fidemonizat
pl., 3
eu o sădemonizez
sing., 1
tu o sădemonizezi
sing., 2
el/ea o sădemonizeze
sing., 3
noi o sădemonizăm
pl., 1
voi o sădemonizaţi
pl., 2
ei/ele o sădemonizeze
pl., 3
eu am sădemonizez
sing., 1
tu ai sădemonizezi
sing., 2
el/ea are sădemonizeze
sing., 3
noi avem sădemonizăm
pl., 1
voi aveţi sădemonizaţi
pl., 2
ei/ele au sădemonizeze
pl., 3

Conjunctiv
eu demonizez
sing., 1
tu demonizezi
sing., 2
el/ea demonizeze
sing., 3
noi demonizăm
pl., 1
voi demonizaţi
pl., 2
ei/ele demonizeze
pl., 3
eu să fidemonizat
sing., 1
tu să fidemonizat
sing., 2
el/ea să fidemonizat
sing., 3
noi să fidemonizat
pl., 1
voi să fidemonizat
pl., 2
ei/ele să fidemonizat
pl., 3

Condițional
eu demoniza
sing., 1
tu aidemoniza
sing., 2
el/ea ardemoniza
sing., 3
noi amdemoniza
pl., 1
voi aţidemoniza
pl., 2
ei/ele ardemoniza
pl., 3
eu aş fidemonizat
sing., 1
tu ai fidemonizat
sing., 2
el/ea ar fidemonizat
sing., 3
noi am fidemonizat
pl., 1
voi aţi fidemonizat
pl., 2
ei/ele ar fidemonizat
pl., 3

Imperativ
Imperativ afirmativ
demonizează
sing., 2
demonizaţi
pl., 2
Imperativ negativ
nu demoniza
sing., 2
nu demonizaţi
pl., 2

Search by letter

A B C D E F G H I J L M N O P R S T U V W Z