Sanan SUBSTITUIERT deklinaatio - Saksa
Masculine
Singular
substituierter
nominative
substituiertem
dative
Plural
substituierte
nominative
substituierter
genitive
substituierte
accusative

Feminine
Singular
substituierte
nominative
substituierter
genitive
substituierter
dative
substituierte
accusative
Plural
substituierte
nominative
substituierter
genitive
substituierte
accusative

Neuter
Singular
substituiertes
nominative
substituiertem
dative
substituiertes
accusative
Plural
substituierte
nominative
substituierter
genitive
substituierte
accusative

Sanaan liittyvät verbit