Sanan BARAALI deklinaatio
- Suomi
Singular
baraali
nominative
nominative
baraalia
partitive
partitive
baraalin
genitive
genitive
baraali
accusative
accusative
baraalissa
inessive
inessive
baraalista
elative
elative
baraaliin
illative
illative
baraalilla
adessive
adessive
baraalilta
ablative
ablative
baraalille
allative
allative
baraalina
essive
essive
baraaliksi
translative
translative
baraalitta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
baraalit
nominative
nominative
baraaleita
partitive
partitive
baraalien
genitive
genitive
baraalit
accusative
accusative
baraaleissa
inessive
inessive
baraaleista
elative
elative
baraaleihin
illative
illative
baraaleilla
adessive
adessive
baraaleilta
ablative
ablative
baraaleille
allative
allative
baraaleina
essive
essive
baraaleiksi
translative
translative
baraaleitta
abessive
abessive
baraalein
instructive
instructive
baraaleineni
comitative
comitative
Näytä lisää