Sanan BARAALI deklinaatio - Suomi
Singular
baraali
nominative
baraalia
partitive
baraalin
genitive
baraali
accusative
baraalissa
inessive
baraalista
elative
baraaliin
illative
baraalilla
adessive
baraalilta
ablative
baraalille
allative
baraalina
essive
baraaliksi
translative
baraalitta
abessive
Näytä lisää
Plural
baraalit
nominative
baraaleita
partitive
baraalien
genitive
baraalit
accusative
baraaleissa
inessive
baraaleista
elative
baraaleihin
illative
baraaleilla
adessive
baraaleilta
ablative
baraaleille
allative
baraaleina
essive
baraaleiksi
translative
baraaleitta
abessive
baraalein
instructive
baraaleineni
comitative
Näytä lisää