Sanan FAAREILTA deklinaatio - Suomi
Singular
faari
nominative
faaria
partitive
faarin
genitive
faari
accusative
faarissa
inessive
faarista
elative
faariin
illative
faarilla
adessive
faarilta
ablative
faarille
allative
faarina
essive
faariksi
translative
faaritta
abessive
Näytä lisää
Plural
faarit
nominative
faareja
partitive
faarien
genitive
faarit
accusative
faareissa
inessive
faareista
elative
faareihin
illative
faareilla
adessive
faareilta
ablative
faareille
allative
faareina
essive
faareiksi
translative
faareitta
abessive
faarein
instructive
faareineni
comitative
Näytä lisää