Sanan FATSITTA deklinaatio - Suomi
Singular
fatsi
nominative
fatsia
partitive
fatsin
genitive
fatsi
accusative
fatsissa
inessive
fatsista
elative
fatsiin
illative
fatsilla
adessive
fatsilta
ablative
fatsille
allative
fatsina
essive
fatsiksi
translative
fatsitta
abessive
Näytä lisää
Plural
fatsit
nominative
fatseja
partitive
fatsien
genitive
fatsit
accusative
fatseissa
inessive
fatseista
elative
fatseihin
illative
fatseilla
adessive
fatseilta
ablative
fatseille
allative
fatseina
essive
fatseiksi
translative
fatseitta
abessive
fatsein
instructive
fatseineni
comitative
Näytä lisää