Sanan FIASKOLTA deklinaatio - Suomi
Singular
fiaskoa
partitive
fiaskossa
inessive
fiaskosta
elative
fiaskoon
illative
fiaskolla
adessive
fiaskolta
ablative
fiaskolle
allative
fiaskona
essive
fiaskoksi
translative
fiaskotta
abessive
Näytä lisää
Plural
fiaskot
nominative
fiaskoja
partitive
fiaskojen
genitive
fiaskot
accusative
fiaskoissa
inessive
fiaskoista
elative
fiaskoihin
illative
fiaskoilla
adessive
fiaskoilta
ablative
fiaskoille
allative
fiaskoina
essive
fiaskoiksi
translative
fiaskoitta
abessive
fiaskoin
instructive
fiaskoineni
comitative
Näytä lisää