Sanan FIIKUS deklinaatio
- Suomi
Singular
fiikus
nominative
nominative
fiikusta
partitive
partitive
fiikuksen
genitive
genitive
fiikus
accusative
accusative
fiikuksessa
inessive
inessive
fiikuksesta
elative
elative
fiikukseen
illative
illative
fiikuksella
adessive
adessive
fiikukselta
ablative
ablative
fiikukselle
allative
allative
fiikuksena
essive
essive
fiikukseksi
translative
translative
fiikuksetta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
fiikukset
nominative
nominative
fiikuksia
partitive
partitive
fiikusten
genitive
genitive
fiikukset
accusative
accusative
fiikuksissa
inessive
inessive
fiikuksista
elative
elative
fiikuksiin
illative
illative
fiikuksilla
adessive
adessive
fiikuksilta
ablative
ablative
fiikuksille
allative
allative
fiikuksina
essive
essive
fiikuksiksi
translative
translative
fiikuksitta
abessive
abessive
fiikuksin
instructive
instructive
fiikuksineni
comitative
comitative
Näytä lisää