Sanan FOBIA deklinaatio - Suomi
Singular
fobiaa
partitive
fobian
genitive
fobiassa
inessive
fobiasta
elative
fobiaan
illative
fobialla
adessive
fobialta
ablative
fobialle
allative
fobiana
essive
fobiaksi
translative
fobiatta
abessive
Näytä lisää
Plural
fobiat
nominative
fobioiden
genitive
fobiat
accusative
fobioissa
inessive
fobioista
elative
fobioihin
illative
fobioilla
adessive
fobioilta
ablative
fobioille
allative
fobioina
essive
fobioiksi
translative
fobioitta
abessive
fobioin
instructive
fobioineni
comitative
Näytä lisää

Sanaan liittyvät verbit