Sanan FYTSKATTA deklinaatio - Suomi
Singular
fytska
nominative
fytskaa
partitive
fytskan
genitive
fytska
accusative
fytskassa
inessive
fytskasta
elative
fytskaan
illative
fytskalla
adessive
fytskalta
ablative
fytskalle
allative
fytskana
essive
fytskaksi
translative
fytskatta
abessive
Näytä lisää
Plural
fytskat
nominative
fytskia
partitive
fytskien
genitive
fytskat
accusative
fytskissa
inessive
fytskista
elative
fytskiin
illative
fytskilla
adessive
fytskilta
ablative
fytskille
allative
fytskina
essive
fytskiksi
translative
fytskitta
abessive
fytskin
instructive
fytskineni
comitative
Näytä lisää