Sanan HAITUVIENNE deklinaatio - Suomi
Singular
haituva
nominative
haituvaa
partitive
haituvan
genitive
haituva
accusative
haituvassa
inessive
haituvasta
elative
haituvaan
illative
haituvalla
adessive
haituvalta
ablative
haituvalle
allative
haituvana
essive
haituvaksi
translative
haituvatta
abessive
Näytä lisää
Plural
haituvat
nominative
haituvia
partitive
haituvien
genitive
haituvat
accusative
haituvissa
inessive
haituvista
elative
haituviin
illative
haituvilla
adessive
haituvilta
ablative
haituville
allative
haituvina
essive
haituviksi
translative
haituvitta
abessive
haituvin
instructive
haituvineni
comitative
Näytä lisää