Sanan HALOKLIINI deklinaatio - Suomi
Singular
halokliini
nominative
halokliinia
partitive
halokliinin
genitive
halokliini
accusative
halokliinissa
inessive
halokliinista
elative
halokliiniin
illative
halokliinilla
adessive
halokliinilta
ablative
halokliinille
allative
halokliinina
essive
halokliiniksi
translative
halokliinitta
abessive
Näytä lisää
Plural
halokliinit
nominative
halokliineja
partitive
halokliinien
genitive
halokliinit
accusative
halokliineissa
inessive
halokliineista
elative
halokliineihin
illative
halokliineilla
adessive
halokliineilta
ablative
halokliineille
allative
halokliineina
essive
halokliineiksi
translative
halokliineitta
abessive
halokliinein
instructive
halokliineineni
comitative
Näytä lisää