Sanan HARAM deklinaatio - Suomi
Singular
haram
nominative
haramia
partitive
haramin
genitive
haram
accusative
haramissa
inessive
haramista
elative
haramiin
illative
haramilla
adessive
haramilta
ablative
haramille
allative
haramina
essive
haramiksi
translative
haramitta
abessive
Näytä lisää
Plural
haramit
nominative
harameja
partitive
haramien
genitive
haramit
accusative
harameissa
inessive
harameista
elative
harameihin
illative
harameilla
adessive
harameilta
ablative
harameille
allative
harameina
essive
harameiksi
translative
harameitta
abessive
haramein
instructive
harameineni
comitative
Näytä lisää

Sanaan liittyvät verbit