Sanan HUMANOIDI deklinaatio - Suomi
Singular
humanoidia
partitive
humanoidin
genitive
humanoidissa
inessive
humanoidista
elative
humanoidiin
illative
humanoidilla
adessive
humanoidilta
ablative
humanoidille
allative
humanoidina
essive
humanoidiksi
translative
humanoiditta
abessive
Näytä lisää
Plural
humanoideissa
inessive
humanoideista
elative
humanoideihin
illative
humanoideilla
adessive
humanoideilta
ablative
humanoideille
allative
humanoideina
essive
humanoideiksi
translative
humanoideitta
abessive
humanoidein
instructive
humanoideineni
comitative
Näytä lisää