Sanan IMPPARI deklinaatio
- Suomi
Singular
imppari
nominative
nominative
impparia
partitive
partitive
impparin
genitive
genitive
imppari
accusative
accusative
impparissa
inessive
inessive
impparista
elative
elative
imppariin
illative
illative
impparilla
adessive
adessive
impparilta
ablative
ablative
impparille
allative
allative
impparina
essive
essive
imppariksi
translative
translative
impparitta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
impparit
nominative
nominative
imppareita
partitive
partitive
impparien
genitive
genitive
impparit
accusative
accusative
imppareissa
inessive
inessive
imppareista
elative
elative
imppareihin
illative
illative
imppareilla
adessive
adessive
imppareilta
ablative
ablative
imppareille
allative
allative
imppareina
essive
essive
imppareiksi
translative
translative
imppareitta
abessive
abessive
impparein
instructive
instructive
imppareineni
comitative
comitative
Näytä lisää