Sanan IMPPARI deklinaatio - Suomi
Singular
imppari
nominative
impparia
partitive
impparin
genitive
imppari
accusative
impparissa
inessive
impparista
elative
imppariin
illative
impparilla
adessive
impparilta
ablative
impparille
allative
impparina
essive
imppariksi
translative
impparitta
abessive
Näytä lisää
Plural
impparit
nominative
imppareita
partitive
impparien
genitive
impparit
accusative
imppareissa
inessive
imppareista
elative
imppareihin
illative
imppareilla
adessive
imppareilta
ablative
imppareille
allative
imppareina
essive
imppareiksi
translative
imppareitta
abessive
impparein
instructive
imppareineni
comitative
Näytä lisää