Sanan INIA deklinaatio - Suomi
Singular
inia
nominative
iniaa
partitive
inian
genitive
inia
accusative
iniassa
inessive
iniasta
elative
iniaan
illative
inialla
adessive
inialta
ablative
inialle
allative
iniana
essive
iniaksi
translative
iniatta
abessive
Näytä lisää
Plural
iniat
nominative
inioita
partitive
inioiden
genitive
iniat
accusative
inioissa
inessive
inioista
elative
inioihin
illative
inioilla
adessive
inioilta
ablative
inioille
allative
inioina
essive
inioiksi
translative
inioitta
abessive
inioin
instructive
inioineni
comitative
Näytä lisää