Sanan ISÄHAHMOISSA deklinaatio
- Suomi
Singular
isähahmossa
inessive
inessive
isähahmosta
elative
elative
isähahmoon
illative
illative
isähahmolla
adessive
adessive
isähahmolta
ablative
ablative
isähahmolle
allative
allative
isähahmoksi
translative
translative
isähahmotta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
isähahmot
nominative
nominative
isähahmoja
partitive
partitive
isähahmojen
genitive
genitive
isähahmot
accusative
accusative
isähahmoissa
inessive
inessive
isähahmoista
elative
elative
isähahmoihin
illative
illative
isähahmoilla
adessive
adessive
isähahmoilta
ablative
ablative
isähahmoille
allative
allative
isähahmoina
essive
essive
isähahmoiksi
translative
translative
isähahmoitta
abessive
abessive
isähahmoin
instructive
instructive
isähahmoineni
comitative
comitative
Näytä lisää