Sanan JIIRISAHA deklinaatio
- Suomi
Singular
jiirisaha
nominative
nominative
jiirisahaa
partitive
partitive
jiirisahan
genitive
genitive
jiirisaha
accusative
accusative
jiirisahassa
inessive
inessive
jiirisahasta
elative
elative
jiirisahaan
illative
illative
jiirisahalla
adessive
adessive
jiirisahalta
ablative
ablative
jiirisahalle
allative
allative
jiirisahana
essive
essive
jiirisahaksi
translative
translative
jiirisahatta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
jiirisahat
nominative
nominative
jiirisahoja
partitive
partitive
jiirisahojen
genitive
genitive
jiirisahat
accusative
accusative
jiirisahoissa
inessive
inessive
jiirisahoista
elative
elative
jiirisahoihin
illative
illative
jiirisahoilla
adessive
adessive
jiirisahoilta
ablative
ablative
jiirisahoille
allative
allative
jiirisahoina
essive
essive
jiirisahoiksi
translative
translative
jiirisahoitta
abessive
abessive
jiirisahoin
instructive
instructive
jiirisahoineni
comitative
comitative
Näytä lisää