Sanan KIISLA deklinaatio
- Suomi
Singular
kiisla
nominative
nominative
kiislaa
partitive
partitive
kiislan
genitive
genitive
kiisla
accusative
accusative
kiislassa
inessive
inessive
kiislasta
elative
elative
kiislaan
illative
illative
kiislalla
adessive
adessive
kiislalta
ablative
ablative
kiislalle
allative
allative
kiislana
essive
essive
kiislaksi
translative
translative
kiislatta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
kiislat
nominative
nominative
kiisloja
partitive
partitive
kiislojen
genitive
genitive
kiislat
accusative
accusative
kiisloissa
inessive
inessive
kiisloista
elative
elative
kiisloihin
illative
illative
kiisloilla
adessive
adessive
kiisloilta
ablative
ablative
kiisloille
allative
allative
kiisloina
essive
essive
kiisloiksi
translative
translative
kiisloitta
abessive
abessive
kiisloin
instructive
instructive
kiisloineni
comitative
comitative
Näytä lisää