Sanan KOI deklinaatio
- Suomi
Singular
koissa
inessive
inessive
koista
elative
elative
koihin
illative
illative
koilla
adessive
adessive
koilta
ablative
ablative
koille
allative
allative
koina
essive
essive
koiksi
translative
translative
koitta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
koiden
genitive
genitive
koissa
inessive
inessive
koista
elative
elative
koihin
illative
illative
koilla
adessive
adessive
koilta
ablative
ablative
koille
allative
allative
koina
essive
essive
koiksi
translative
translative
koitta
abessive
abessive
koineni
comitative
comitative
Näytä lisää