Sanan KOVENEMISIINNE deklinaatio
- Suomi
Singular
koveneminen
nominative
nominative
kovenemista
partitive
partitive
kovenemisen
genitive
genitive
koveneminen
accusative
accusative
kovenemisessa
inessive
inessive
kovenemisesta
elative
elative
kovenemiseen
illative
illative
kovenemisella
adessive
adessive
kovenemiselta
ablative
ablative
kovenemiselle
allative
allative
kovenemisena
essive
essive
kovenemiseksi
translative
translative
kovenemisetta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
kovenemiset
nominative
nominative
kovenemisia
partitive
partitive
kovenemisten
genitive
genitive
kovenemiset
accusative
accusative
kovenemisissa
inessive
inessive
kovenemisista
elative
elative
kovenemisiin
illative
illative
kovenemisilla
adessive
adessive
kovenemisilta
ablative
ablative
kovenemisille
allative
allative
kovenemisina
essive
essive
kovenemisiksi
translative
translative
kovenemisitta
abessive
abessive
kovenemisin
instructive
instructive
kovenemisineni
comitative
comitative
Näytä lisää