Sanan LAARIT deklinaatio - Suomi
Singular
laari
nominative
laaria
partitive
laarin
genitive
laari
accusative
laarissa
inessive
laarista
elative
laariin
illative
laarilla
adessive
laarilta
ablative
laarille
allative
laarina
essive
laariksi
translative
laaritta
abessive
Näytä lisää
Plural
laarit
nominative
laareja
partitive
laarien
genitive
laarit
accusative
laareissa
inessive
laareista
elative
laareihin
illative
laareilla
adessive
laareilta
ablative
laareille
allative
laareina
essive
laareiksi
translative
laareitta
abessive
laarein
instructive
laareineni
comitative
Näytä lisää