Sanan LAAVA deklinaatio
- Suomi
Singular
laavassa
inessive
inessive
laavasta
elative
elative
laavalla
adessive
adessive
laavalta
ablative
ablative
laavalle
allative
allative
laavana
essive
essive
laavaksi
translative
translative
laavatta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
laavat
nominative
nominative
laavoja
partitive
partitive
laavojen
genitive
genitive
laavat
accusative
accusative
laavoissa
inessive
inessive
laavoista
elative
elative
laavoihin
illative
illative
laavoilla
adessive
adessive
laavoilta
ablative
ablative
laavoille
allative
allative
laavoina
essive
essive
laavoiksi
translative
translative
laavoitta
abessive
abessive
laavoin
instructive
instructive
laavoineni
comitative
comitative
Näytä lisää