Sanan MATAMIINI deklinaatio - Suomi
Singular
matamia
partitive
matamin
genitive
matamissa
inessive
matamista
elative
matamiin
illative
matamilla
adessive
matamilta
ablative
matamille
allative
matamina
essive
matamiksi
translative
matamitta
abessive
Näytä lisää
Plural
matamit
nominative
matameja
partitive
matamien
genitive
matamit
accusative
matameissa
inessive
matameista
elative
matameihin
illative
matameilla
adessive
matameilta
ablative
matameille
allative
matameina
essive
matameiksi
translative
matameitta
abessive
matamein
instructive
matameineni
comitative
Näytä lisää