Sanan METENAMIINI deklinaatio - Suomi
Singular
metenamiini
nominative
metenamiinia
partitive
metenamiinin
genitive
metenamiini
accusative
metenamiinissa
inessive
metenamiinista
elative
metenamiiniin
illative
metenamiinilla
adessive
metenamiinilta
ablative
metenamiinille
allative
metenamiinina
essive
metenamiiniksi
translative
metenamiinitta
abessive
Näytä lisää
Plural
metenamiinit
nominative
metenamiineja
partitive
metenamiinien
genitive
metenamiinit
accusative
metenamiineissa
inessive
metenamiineista
elative
metenamiineihin
illative
metenamiineilla
adessive
metenamiineilta
ablative
metenamiineille
allative
metenamiineina
essive
metenamiineiksi
translative
metenamiineitta
abessive
metenamiinein
instructive
metenamiineineni
comitative
Näytä lisää