Sanan MUTSIT deklinaatio - Suomi
Singular
mutsin
genitive
mutsissa
inessive
mutsista
elative
mutsiin
illative
mutsilla
adessive
mutsilta
ablative
mutsina
essive
mutsiksi
translative
mutsitta
abessive
Näytä lisää
Plural
mutsit
nominative
mutseja
partitive
mutsien
genitive
mutsit
accusative
mutseissa
inessive
mutseista
elative
mutseihin
illative
mutseilla
adessive
mutseilta
ablative
mutseille
allative
mutseina
essive
mutseiksi
translative
mutseitta
abessive
mutsein
instructive
mutseineni
comitative
Näytä lisää

Sanaan liittyvät verbit