Sanan OOGENEESI deklinaatio
- Suomi
Singular
oogeneesi
nominative
nominative
oogeneesiä
partitive
partitive
oogeneesin
genitive
genitive
oogeneesi
accusative
accusative
oogeneesissä
inessive
inessive
oogeneesistä
elative
elative
oogeneesiin
illative
illative
oogeneesillä
adessive
adessive
oogeneesiltä
ablative
ablative
oogeneesille
allative
allative
oogeneesinä
essive
essive
oogeneesiksi
translative
translative
oogeneesittä
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
oogeneesit
nominative
nominative
oogeneesejä
partitive
partitive
oogeneesien
genitive
genitive
oogeneesit
accusative
accusative
oogeneeseissä
inessive
inessive
oogeneeseistä
elative
elative
oogeneeseihin
illative
illative
oogeneeseillä
adessive
adessive
oogeneeseiltä
ablative
ablative
oogeneeseille
allative
allative
oogeneeseinä
essive
essive
oogeneeseiksi
translative
translative
oogeneeseittä
abessive
abessive
oogeneesein
instructive
instructive
oogeneeseineni
comitative
comitative
Näytä lisää