Sanan OOGENEESI deklinaatio - Suomi
Singular
oogeneesi
nominative
oogeneesiä
partitive
oogeneesin
genitive
oogeneesi
accusative
oogeneesissä
inessive
oogeneesistä
elative
oogeneesiin
illative
oogeneesillä
adessive
oogeneesiltä
ablative
oogeneesille
allative
oogeneesinä
essive
oogeneesiksi
translative
oogeneesittä
abessive
Näytä lisää
Plural
oogeneesit
nominative
oogeneesejä
partitive
oogeneesien
genitive
oogeneesit
accusative
oogeneeseissä
inessive
oogeneeseistä
elative
oogeneeseihin
illative
oogeneeseillä
adessive
oogeneeseiltä
ablative
oogeneeseille
allative
oogeneeseinä
essive
oogeneeseiksi
translative
oogeneeseittä
abessive
oogeneesein
instructive
oogeneeseineni
comitative
Näytä lisää