Sanan OPPIARVOLTA deklinaatio
- Suomi
Singular
oppiarvo
nominative
nominative
oppiarvoa
partitive
partitive
oppiarvon
genitive
genitive
oppiarvo
accusative
accusative
oppiarvossa
inessive
inessive
oppiarvosta
elative
elative
oppiarvoon
illative
illative
oppiarvolla
adessive
adessive
oppiarvolta
ablative
ablative
oppiarvolle
allative
allative
oppiarvona
essive
essive
oppiarvoksi
translative
translative
oppiarvotta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
oppiarvot
nominative
nominative
oppiarvoja
partitive
partitive
oppiarvojen
genitive
genitive
oppiarvot
accusative
accusative
oppiarvoissa
inessive
inessive
oppiarvoista
elative
elative
oppiarvoihin
illative
illative
oppiarvoilla
adessive
adessive
oppiarvoilta
ablative
ablative
oppiarvoille
allative
allative
oppiarvoina
essive
essive
oppiarvoiksi
translative
translative
oppiarvoitta
abessive
abessive
oppiarvoin
instructive
instructive
oppiarvoineni
comitative
comitative
Näytä lisää