Sanan PAKARI deklinaatio - Suomi
Singular
pakari
nominative
pakaria
partitive
pakarin
genitive
pakari
accusative
pakarissa
inessive
pakarista
elative
pakariin
illative
pakarilla
adessive
pakarilta
ablative
pakarille
allative
pakarina
essive
pakariksi
translative
pakaritta
abessive
Näytä lisää
Plural
pakarit
nominative
pakareita
partitive
pakarien
genitive
pakarit
accusative
pakareissa
inessive
pakareista
elative
pakareihin
illative
pakareilla
adessive
pakareilta
ablative
pakareille
allative
pakareina
essive
pakareiksi
translative
pakareitta
abessive
pakarein
instructive
pakareineni
comitative
Näytä lisää