Sanan TABURETTIINI deklinaatio - Suomi
Singular
taburetti
nominative
taburettia
partitive
taburetin
genitive
taburetti
accusative
taburetissa
inessive
taburetista
elative
taburettiin
illative
taburetilla
adessive
taburetilta
ablative
taburetille
allative
taburettina
essive
taburetiksi
translative
taburetitta
abessive
Näytä lisää
Plural
taburetit
nominative
taburetteja
partitive
taburettien
genitive
taburetit
accusative
tabureteissa
inessive
tabureteista
elative
taburetteihin
illative
tabureteilla
adessive
tabureteilta
ablative
tabureteille
allative
taburetteina
essive
tabureteiksi
translative
tabureteitta
abessive
taburetein
instructive
taburetteineni
comitative
Näytä lisää