Sanan TARHAMALTSOJA deklinaatio - Suomi
Singular
tarhamaltsa
nominative
tarhamaltsaa
partitive
tarhamaltsan
genitive
tarhamaltsa
accusative
tarhamaltsassa
inessive
tarhamaltsasta
elative
tarhamaltsaan
illative
tarhamaltsalla
adessive
tarhamaltsalta
ablative
tarhamaltsalle
allative
tarhamaltsana
essive
tarhamaltsaksi
translative
tarhamaltsatta
abessive
Näytä lisää
Plural
tarhamaltsat
nominative
tarhamaltsoja
partitive
tarhamaltsojen
genitive
tarhamaltsat
accusative
tarhamaltsoissa
inessive
tarhamaltsoista
elative
tarhamaltsoihin
illative
tarhamaltsoilla
adessive
tarhamaltsoilta
ablative
tarhamaltsoille
allative
tarhamaltsoina
essive
tarhamaltsoiksi
translative
tarhamaltsoitta
abessive
tarhamaltsoin
instructive
tarhamaltsoineni
comitative
Näytä lisää