Sanan TARVIS deklinaatio - Suomi
Singular
tarvista
partitive
tarviksen
genitive
tarviksessa
inessive
tarviksesta
elative
tarvikseen
illative
tarviksella
adessive
tarvikselta
ablative
tarvikselle
allative
tarviksena
essive
tarvikseksi
translative
tarviksetta
abessive
Näytä lisää
Plural
tarvikset
nominative
tarviksia
partitive
tarvisten
genitive
tarvikset
accusative
tarviksissa
inessive
tarviksista
elative
tarviksiin
illative
tarviksilla
adessive
tarviksilta
ablative
tarviksille
allative
tarviksina
essive
tarviksiksi
translative
tarviksitta
abessive
tarviksin
instructive
tarviksineni
comitative
Näytä lisää

Sanaan liittyvät verbit