Sanan TEAKIA deklinaatio - Suomi
Singular
teakia
partitive
teakin
genitive
teakissa
inessive
teakista
elative
teakiin
illative
teakilla
adessive
teakilta
ablative
teakille
allative
teakina
essive
teakiksi
translative
teakitta
abessive
Näytä lisää
Plural
teakit
nominative
teakeja
partitive
teakien
genitive
teakit
accusative
teakeissa
inessive
teakeista
elative
teakeihin
illative
teakeilla
adessive
teakeilta
ablative
teakeille
allative
teakeina
essive
teakeiksi
translative
teakeitta
abessive
teakein
instructive
teakeineni
comitative
Näytä lisää