Sanan TEORBILTA deklinaatio - Suomi
Singular
teorbi
nominative
teorbia
partitive
teorbin
genitive
teorbi
accusative
teorbissa
inessive
teorbista
elative
teorbiin
illative
teorbilla
adessive
teorbilta
ablative
teorbille
allative
teorbina
essive
teorbiksi
translative
teorbitta
abessive
Näytä lisää
Plural
teorbit
nominative
teorbeja
partitive
teorbien
genitive
teorbit
accusative
teorbeissa
inessive
teorbeista
elative
teorbeihin
illative
teorbeilla
adessive
teorbeilta
ablative
teorbeille
allative
teorbeina
essive
teorbeiksi
translative
teorbeitta
abessive
teorbein
instructive
teorbeineni
comitative
Näytä lisää