Sanan TUMMUMINEN deklinaatio
- Suomi
Singular
tummumisen
genitive
genitive
tummumisessa
inessive
inessive
tummumisesta
elative
elative
tummumiseen
illative
illative
tummumisella
adessive
adessive
tummumiselta
ablative
ablative
tummumiselle
allative
allative
tummumisena
essive
essive
tummumiseksi
translative
translative
tummumisetta
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
tummumiset
nominative
nominative
tummumisia
partitive
partitive
tummumisten
genitive
genitive
tummumiset
accusative
accusative
tummumisissa
inessive
inessive
tummumisista
elative
elative
tummumisiin
illative
illative
tummumisilla
adessive
adessive
tummumisilta
ablative
ablative
tummumisille
allative
allative
tummumisina
essive
essive
tummumisiksi
translative
translative
tummumisitta
abessive
abessive
tummumisin
instructive
instructive
tummumisineni
comitative
comitative
Näytä lisää