Sanan TUMMUMINEN deklinaatio - Suomi
Singular
tummumisen
genitive
tummumisessa
inessive
tummumisesta
elative
tummumiseen
illative
tummumisella
adessive
tummumiselta
ablative
tummumiselle
allative
tummumisena
essive
tummumiseksi
translative
tummumisetta
abessive
Näytä lisää
Plural
tummumiset
nominative
tummumisia
partitive
tummumisten
genitive
tummumiset
accusative
tummumisissa
inessive
tummumisista
elative
tummumisiin
illative
tummumisilla
adessive
tummumisilta
ablative
tummumisille
allative
tummumisina
essive
tummumisiksi
translative
tummumisitta
abessive
tummumisin
instructive
tummumisineni
comitative
Näytä lisää