Sanan TYMINI deklinaatio
- Suomi
Singular
tymi
nominative
nominative
tymiä
partitive
partitive
tymin
genitive
genitive
tymi
accusative
accusative
tymissä
inessive
inessive
tymistä
elative
elative
tymiin
illative
illative
tymillä
adessive
adessive
tymiltä
ablative
ablative
tymille
allative
allative
tyminä
essive
essive
tymiksi
translative
translative
tymittä
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
tymit
nominative
nominative
tymejä
partitive
partitive
tymien
genitive
genitive
tymit
accusative
accusative
tymeissä
inessive
inessive
tymeistä
elative
elative
tymeihin
illative
illative
tymeillä
adessive
adessive
tymeiltä
ablative
ablative
tymeille
allative
allative
tymeinä
essive
essive
tymeiksi
translative
translative
tymeittä
abessive
abessive
tymein
instructive
instructive
tymeineni
comitative
comitative
Näytä lisää