Sanan VIIVE deklinaatio
- Suomi
Singular
viipeen
genitive
genitive
viipeessä
inessive
inessive
viipeestä
elative
elative
viipeeseen
illative
illative
viipeeltä
ablative
ablative
viipeelle
allative
allative
viipeenä
essive
essive
viipeeksi
translative
translative
viipeettä
abessive
abessive
Näytä lisää
Plural
viipeiden
genitive
genitive
viipeissä
inessive
inessive
viipeistä
elative
elative
viipeisiin
illative
illative
viipeillä
adessive
adessive
viipeiltä
ablative
ablative
viipeille
allative
allative
viipeinä
essive
essive
viipeiksi
translative
translative
viipeittä
abessive
abessive
viipein
instructive
instructive
viipeineni
comitative
comitative
Näytä lisää