Sanan WOLFRAMIITTEJA deklinaatio - Suomi
Singular
wolframiitti
nominative
wolframiittia
partitive
wolframiitin
genitive
wolframiitti
accusative
wolframiitissa
inessive
wolframiitista
elative
wolframiittiin
illative
wolframiitilla
adessive
wolframiitilta
ablative
wolframiitille
allative
wolframiittina
essive
wolframiitiksi
translative
wolframiititta
abessive
Näytä lisää
Plural
wolframiitit
nominative
wolframiitteja
partitive
wolframiittien
genitive
wolframiitit
accusative
wolframiiteissa
inessive
wolframiiteista
elative
wolframiitteihin
illative
wolframiiteilla
adessive
wolframiiteilta
ablative
wolframiiteille
allative
wolframiitteina
essive
wolframiiteiksi
translative
wolframiiteitta
abessive
wolframiitein
instructive
wolframiitteineni
comitative
Näytä lisää