Sanan ОКРОВАВЛЕННЫЙ deklinaatio - Venäjä
Full forms
Masculine singular
(кому/чему?) окровавленному
datv
(кем/чем?) окровавленным
ablt
(о ком/о чём?) окровавленном
loct
Neutral singular
(что?) окровавленное
nomn
(чему?) окровавленному
datv
(что?) окровавленное
accs
(чем?) окровавленным
ablt
(о чём?) окровавленном
loct
Plural
(кто/что?) окровавленные
nomn
(кого/чего?) окровавленных
gent
(кому/чему?) окровавленным
datv
(кого?) окровавленных
accs
(кем/чем?) окровавленными
ablt
(о ком/о чём?) окровавленных
loct